آمونیاک خانگی که موجب از بین رفتن خزندگان بیابان های آفریقا شد

آمونیاک خانگی کلمه رایجی است که اغلب در کلاس ها یا به سادگی هنگام خرید کالاهای خانگی می شنوید علاوه بر این، این عنصر شیمیایی دارای خواص جالب و همچنین کاربردهای محبوب بسیاری است که در این صفحه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

با این حال، قبل از اینکه به کاربردهای آمونیاک بپردازیم، بیایید تلاش کنیم و بفهمیم که این عنصر چیست بنابراین، آمونیاک اساساً یک گاز بی رنگ با بوی تند مشخص است به طور طبیعی در محیط مخلوط شده در هوا، خاک یا آب یافت می شود همچنین در گیاهان، حیوانات و همچنین انسان وجود دارد.

علاوه بر این، آمونیاک که آزان نیز نامیده می شود، هنگام واکنش هیدروژن و نیتروژن تشکیل می شود با فرمول مولکولی NH3 عرضه می شود در آب بسیار محلول است جدای از آن، آمونیاک دومین ماده تولید شده از نظر مقدار پس از اسید سولفوریک در جهان است.

در مورد کاربردهای آمونیاک، این مهم ترین ماده شیمیایی سازنده در تولید محصولاتی است که مردم هر روز از آن استفاده می کنند. پس بیایید ببینیم کجا استفاده می شود.

آمونیاک در صنایع
کشاورزی
محصولات خانگی
برای ساخت ترکیبات مختلف
فلزکاری
نفت
آمونیاک در صنایع
آمونیاک به طور گسترده در چندین صنعت استفاده می شود از آن به عنوان تثبیت کننده، خنثی کننده یا به عنوان منبع نیتروژن برای انجام چندین عملکرد استفاده می شود آمونیاک در تصفیه فاضلاب، صنایع چرم، لاستیک، کاغذ، مواد غذایی و آشامیدنی استفاده می شود همچنین در ذخیره سازی سرد، سیستم های تبرید و در تولید مواد دارویی استفاده می شود آمونیاک در صنعت چاپ و همچنین در صنایع آرایشی و بهداشتی استفاده می شود. در تخمیر نیز استفاده می شود.

آمونیاک عمدتاً در صنایع کشاورزی استفاده می شود. حدود 90 درصد از کل آمونیاک تولید شده در این زمینه استفاده می شود از آنجایی که آمونیاک به عنوان یک منبع غنی از نیتروژن و سایر عناصر عمل می کند، از آن در کودها برای حفظ تولید مواد غذایی استفاده می شود.

همچنین در تولید محلول های کود مایع متشکل از ترکیباتی مانند نیترات آمونیوم، نمک ها، اوره و غیره استفاده می شود و موارد بیشتری وجود دارد آمونیاک اغلب به عنوان یک عامل ضد قارچ در برخی از میوه ها و به عنوان نگهدارنده استفاده می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.