ارده اردکان موجب تقویت حافظه کودکان می شود

ارده اردکان حاوی فیتواستروژن ها هستند، ترکیبات گیاهی شبیه به هورمون استروژن بنابراین، زمانی که سطح استروژن در دوران یائسگی کاهش می یابد، ارده کنجد ممکن است برای زنان مفید باشد به عنوان مثال، فیتواستروژن ها ممکن است به مقابله با گرگرفتگی و سایر علائم کاهش استروژن کمک کنند
علاوه بر این، این ترکیبات ممکن است خطر ابتلا به برخی بیماری ها مانند سرطان سینه را در دوران یائسگی کاهش دهن. با این حال، تحقیقات بیشتری مورد نیاز است ارده های کنجد می توانند طعم آجیل و ترد ظریفی به بسیاری از غذاها ببخشند.
برای افزایش طعم و مواد مغذی موجود در ارده کنجد، آن‌ها را برای چند دقیقه در دمای 350 درجه سانتیگراد (180 درجه سانتیگراد) تفت دهید و مرتباً هم بزنید تا به قهوه‌ای روشن و طلایی برسند.


سعی کنید ارده کنجد را به موارد زیر اضافه کنید:
سیب زمینی سرخ کرده هم بزنیدبروکلی بخارپزغلات سرد یا گرممیله های گرانولا و گرانولانان و کلوچهکراکرهاماستاسموتی هاسالادسس سالادحمصتزئین می کندعلاوه بر این، می توانید به جای کره بادام زمینی یا هوموس از کره ارده کنجد که به نام تاهین نیز شناخته می شود استفاده کنید.
ارده کنجد آسیاب شده – که به آن آرد کنجد یا کنجاله ارده کنجد گفته می شود می تواند در پخت، اسموتی ها، خمیر ماهی و غیره استفاده شود.
با این حال، آلرژی به کنجد شیوع بیشتری پیدا کرده است، بنابراین ممکن است لازم باشد هنگام آشپزی برای گروه ها احتیاط کنید.

غده تیروئید شما حاوی بالاترین غلظت سلنیوم در بین اعضای بدن شما است این ماده معدنی نقش حیاتی در ساخت هورمون های تیروئید ایفا می کند.
علاوه بر این، دانه‌های کنجد منبع خوبی از آهن، مس، روی و ویتامین B6 هستند که از تولید هورمون‌های تیروئیدی حمایت می‌کنند و به سلامت تیروئید کمک می‌کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.