استفاده از سس تند گلوریا در تهیه کیک خیس

طبق تحقیقات NCBI، بین سس تند گلوریا و متابولیسم همبستگی وجود دارد اثر بین سس تند و متابولیسم به دلیل کپسایسین است این یک ترکیب فعال است که به وفور در فلفل چیلی (یکی از مواد اصلی سس تند) یافت می شود نقش مهمی در ارتقای متابولیسم دارد.

مطالعه دیگری توضیح می دهد که خوردن سس تند هر روز می تواند تا 50 کالری بیشتر کاهش دهد مطالعه دیگری نشان می دهد که مصرف فلفل قرمز به دلیل کپسایسین باعث کاهش اشتها می شود علاوه بر این، سطح گرلین، هورمونی که باعث گرسنگی می شود را کاهش می دهد.

یک سس تند می تواند بر کاهش وزن تأثیر بگذارد زیرا این مواد باعث می شوند که شما سریعتر سیر شوید می توانید یک سس پنیری را با مقدار کمی سس تند جایگزین کنید مطالعات متعدد نشان می‌دهد که چاشنی‌های تند و تند جوانه‌های چشایی شما را تحریک می‌کنند و گرسنگی و میل به غذاهای چرب و شور را کاهش می‌دهند.

تاثیر بر سلامت قلب و عروق: خوردن سس تند در مقادیر محدود ممکن است خطر ابتلا به CVD و سایر بیماری های قلبی را کاهش دهد همچنین کپسایسین به کاهش LDL (کلسترول بد) و افزایش HDL (کلسترول خوب) کمک می کند.

یک مطالعه همچنین اضافه می کند که مصرف سس تند به طور قابل توجهی تعداد تری گلیسیرید، پروتئین واکنشگر C و فعالیت های پروتئین انتقال فسفولیپید را کاهش می دهد که به سلامت قلب آسیب می رساند.

تحقیقات نشان می دهد که سس تند غنی از کپسایسین می تواند به کاهش مقاومت به انسولین و هیپرانسولینمی کمک کند، وضعیتی که در آن بدن شما بیش از حد انسولین تولید می کند دیابت نوع 2 به دلیل وجود انسولین بیش از حد در خون شما ایجاد می شود که تصور عمومی است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.