استفاده از قابلمه گرانیتی 4 پارچه به جای نمای ساختمان

قابلمه گرانیتی 4 پارچه در دهه 1920 ساخته شد در سال 1934، شرکت فرانسوی Cousances چدن میناکاری شده Doufeu را برای کاهش تبخیر بیش از حد و سوزاندن در کوره های چدنی هلندی طراحی کرد Doufeu که از تابه‌های پخته قدیمی که در آن‌ها زغال‌های درخشان روی درپوش‌ها انباشته شده بود (برای تقلید از اجاق‌های دو آتشه) الگوبرداری شده است، یک فرورفتگی عمیق در درب خود دارد که در عوض با تکه‌های یخ پر شده است.

این باعث می شود درب در دمای پایین تری نسبت به ته دیگ بماند علاوه بر این، بریدگی‌های کوچک در قسمت داخلی درب، اجازه می‌دهد تا رطوبت در طول پخت غذا جمع شود و به داخل غذا برگردد.

اگرچه Doufeu (به معنای واقعی کلمه، “جنتفایر”) را می توان در اجاق گاز (بدون یخ، به عنوان یک ماهیتابه) استفاده کرد، اما عمدتا برای استفاده در بالای اجاق گاز طراحی شده است.

فولاد ضد زنگ یک آلیاژ آهن است که حداقل 11.5 درصد کروم دارد معمولاً برای قابلمه از مخلوط های حاوی 18 درصد کروم با 8 درصد نیکل به نام 18/8 یا با 10 درصد نیکل به نام 18/10 استفاده می شود.

مزایای فولاد ضد زنگ مقاومت در برابر خوردگی، عدم واکنش پذیری با مواد غذایی قلیایی یا اسیدی و مقاومت در برابر خراش و فرورفتگی است معایب فولاد ضد زنگ برای استفاده در پخت و پز شامل هدایت حرارتی نسبتا ضعیف آن است.

از آنجایی که این ماده به اندازه کافی گرما را پخش نمی کند، ظروف استیل معمولاً به عنوان روکش فولاد ضد زنگ در دو طرف یک هسته آلومینیومی یا مسی ساخته می شود تا گرما را در همه طرف ها هدایت کند، در نتیجه “نقاط داغ” را کاهش می دهد یا با دیسک مسی یا آلومینیومی فقط روی پایه قرار دارد تا گرما را در سراسر پایه هدایت کند، با “نقاط داغ” احتمالی در طرفین.

فولاد ضد زنگ معمولی 18/10 همچنین دارای نفوذپذیری مغناطیسی نسبتاً کمی است که آن را با اجاق‌های القایی ناسازگار می‌کند. پیشرفت‌های اخیر امکان تولید آلیاژهای فرومغناطیسی 18/10 با نفوذپذیری بالاتر را فراهم کرده است.

لایه بیرونی پایه باید فرومغناطیسی باشد تا با اجاق‌های القایی سازگار باشد فولاد ضد زنگ برای محافظت از سطح در برابر زنگ زدگی نیازی به چاشنی ندارد، اما ممکن است برای ایجاد یک سطح نچسب چاشنی شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.