با استفاده از نخود بازاری برای خود ماسک روشن کننده پوست تهیه کنید

نخود بازاری منبع خوبی از پروتئین گیاهی است که آن را به یک غذای عالی برای افرادی که گوشت یا محصولات حیوانی مصرف نمی کنند تبدیل می کند.

یک وعده 1 فنجان (164 گرم) حدود 14.5 گرم پروتئین فراهم می کند که با محتوای پروتئین غذاهای مشابه مانند لوبیا سیاه و عدس قابل مقایسه است.

پروتئین موجود در نخود ممکن است به افزایش سیری و کنترل اشتهای شما کمک کند پروتئین همچنین به دلیل نقشش در مدیریت وزن، سلامت استخوان و قدرت عضلانی شناخته شده است.

برخی مطالعات نشان داده اند که کیفیت پروتئین موجود در نخود بهتر از سایر انواع حبوبات است این به این دلیل است که نخود حاوی تمام اسیدهای آمینه ضروری به جز متیونین است

به همین دلیل، آنها منبع ناقص پروتئین هستند برای اطمینان از دریافت تمام اسیدهای آمینه در رژیم غذایی خود، مهم است که نخود را با غلات کامل حاوی متیونین، مانند کینوا  همراه کنید.

نخود

نخود به دلیل اثرات سیر کنندگی ممکن است به مدیریت وزن کمک کند.

پروتئین و فیبر موجود در نخود ممکن است اشتهای شما را کاهش دهد، که ممکن است کالری دریافتی شما را در وعده های غذایی کاهش دهد

در یک مطالعه، کسانی که به طور منظم نخود می‌خوردند، 53 درصد کمتر احتمال داشت که شاخص توده بدنی (BMI) بالای 30 داشته باشند و دور کمرشان کمتر از کسانی بود که نخود نمی‌خوردند

در حالی که BMI یک معیار رایج سلامت باقی می ماند، به خاطر داشته باشید که اثربخشی آن محدود است.

با این وجود، بررسی دیگری نشان داد کسانی که حداقل 1 وعده در روز از حبوبات، مانند نخود مصرف می‌کنند، 25 درصد بیشتر از کسانی که حبوبات نمی‌خورند، وزن کم کرده‌اند.

اگرچه این یافته ها امیدوارکننده هستند، اما مطالعات انسانی بیشتری مورد نیاز است.

به لطف مشخصات مواد مغذی چشمگیرش، نخود ممکن است از عملکرد مغز و سلامت روان حمایت کند این تا حدی به این دلیل است که آنها منبع عالی کولین هستند که نقش مهمی در عملکرد مغز ایفا می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.