خودکار هشت رنگ الوند که با آن می توانید جادو را ازبین ببرید

خودکار هشت رنگ الوند که امروزه استفاده می شوند را می توان بر اساس مکانیسم نوک نوشتن و نوع جوهر دسته بندی کرد:

یک خودکار توپی یک جوهر چسبناک مبتنی بر روغن را با استفاده از یک کره سخت کوچک یا توپ، که روی سطحی که روی آن نوشته می‌شود غلت می‌زند توپ را در یک سوکت در نوک قلم نگه می دارند که نیمی از آن در معرض و نیمی دیگر در جوهر از مخزن قلم غوطه ور است.

هنگامی که توپ می چرخد، جوهر را که توپ را خیس می کند – از مخزن به سطح خارجی منتقل می کند توپ معمولاً کمتر از یک میلی متر قطر دارد و از برنج، فولاد یا کاربید تنگستن ساخته شده است.

جوهر به دلیل ویسکوزیته بالا از طریق کاغذ نفوذ نمی کند و در اثر مویرگی از نوک قلم خارج نمی شود به این ترتیب، حداقل مقدار جوهر توزیع می‌شود، در نتیجه نوشته تقریباً فوراً خشک می‌شود و جوهر بیشتر از سایر انواع قلم‌ها دوام می‌آورد.

خودکارهای توپی قابل اعتماد، همه کاره و مستحکم هستند و با طیف وسیعی از قیمت ها در دسترس هستند آنها به عنوان رایج ترین ابزار برای نوشتن روزمره جایگزین قلم های آبنما شده اند.
یک خودکار ژل مانند یک قلم توپی عمل می کند، به این ترتیب که با استفاده از یک توپ غلتان که در نوک نوشتار نگه داشته می شود، جوهر را پخش می کند.

با این حال، بر خلاف جوهر قلم توپی مبتنی بر روغن، جوهر قلم ژل از یک ژل مبتنی بر آب تشکیل شده است که دارای رنگدانه‌ای معلق در آن است.

از آنجایی که جوهر ضخیم و مات است، نسبت به جوهرهای معمولی که در قلم‌های توپ پوینت یا قلم‌های نمدی استفاده می‌شوند، واضح‌تر روی سطوح تیره یا صاف ظاهر می‌شود.

قلم ژل را می توان برای بسیاری از انواع نوشت افزار و تصویرسازی استفاده کرد از آنجایی که محیط ژل محدودیت های رنگ محلول را از بین می برد، بسیاری از رنگ های جدید و همچنین انواع خاصی از جوهر امکان پذیر است.

قلم‌های ژل در طیف گسترده‌ای از رنگ‌های پر جنب و جوش یا اشباع، در رنگ‌های پاستلی، در رنگ‌های نئون، در رنگ‌های متالیک، در جوهرهای براق، در جوهرهای درخشان در تاریکی و غیره موجود هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.