دختر برزیلی که از رب انار عمده برای آرایش استفاده می کرد

شواهدی وجود دارد که میوه های غنی از ترکیبات پلی فنلی مانند انار ممکن است برای سلامت قلب مفید باشند.

مطالعات لوله آزمایش نشان داده اند که رب انار عمده ممکن است استرس اکسیداتیو و التهاب را در شریان ها کاهش دهد، فشار خون را کاهش دهد و به مبارزه با تصلب شرایین کمک کند تجمع پلاک در شریان ها که می تواند منجر به حملات قلبی و سکته شود.

در یک مطالعه انسانی، به افراد مبتلا به بیماری قلبی روزانه 1 فنجان (220 میلی لیتر) رب انار به مدت 5 روز داده شد.

این آبمیوه به طور قابل توجهی دفعات و شدت درد قفسه سینه و همچنین نشانگرهای زیستی خاصی را در خون کاهش داد که نشانگر اثر محافظتی بر سلامت قلب است.

با این حال، تحقیقات با کیفیت بالا در مورد رب انار و سلامت قلب در انسان وجود ندارد.

مطالعات آزمایشگاهی و انسانی نشان داده اند که رب انار ممکن است به کاهش تشکیل سنگ کلیه کمک کند، مزیتی که عمدتاً به فعالیت آنتی اکسیدانی آن نسبت داده می شود.

در یک مطالعه، به بزرگسالان 18 تا 70 ساله که سنگ کلیه عود کننده را تجربه می کردند، 1000 میلی گرم عصاره انار به مدت 90 روز داده شد مشخص شد که این به مهار مکانیسم تشکیل سنگ در بدن کمک می کند.

علاوه بر این، مطالعات حیوانی نشان داده است که رب انار می تواند به تنظیم غلظت اگزالات، کلسیم و فسفات در خون، که اجزای رایج سنگ کلیه هستند، کمک کند.

ترکیبات رب انار ممکن است به مبارزه با میکروارگانیسم‌های مضر مانند انواع خاصی از باکتری‌ها، قارچ‌ها و مخمرها کمک کند.

به عنوان مثال، هم مطالعات قدیمی‌تر و هم جدیدتر نشان می‌دهند که آنها ممکن است با هدف قرار دادن میکروب‌های دهانی ناخواسته که در صورت رشد بیش از حد مشکل‌ساز می‌شوند، از سلامت دهان شما محافظت کنند مانند میکروب‌هایی که باعث بوی بد دهان می‌شوند و باعث پوسیدگی دندان می‌شوند.

یک مطالعه لوله آزمایشی نشان داد که ترکیبات انار همچنین دارای اثرات ضد باکتریایی علیه لیستریا مونوسیتوژنز است، باکتری موجود در محیط‌های مرطوب که در صورت مصرف می‌تواند باعث بیماری شدید شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.