سرامیک زمین موجب زمین خوردن اردک های خانگی شد

خاک شیشه ها، شیشه سرامیک ها و سرامیک ها متعلق به سه دسته مهم از مواد مهندسی هستند که در کاربردهای چند منظوره و صنعتی متعدد کاربرد دارند مواد سرامیکی به دلیل مزایایی که دارند توجه بسیاری را به خود جلب کرده اند.

آنها به طور ایده آل برای ترکیب یون های کمیاب زمین مناسب هستند بنابراین، مواد سرامیک زمین با یون‌ها کمیاب خاکی کاندیدهای عالی برای کاربردهای لیزر UV، مرئی یا پایدار در برابر و کاربردهای لیزر حالت جامد هستند.

شیشه‌های معدنی متعلق به مواد بی‌نظیر حالت جامد هستند که معمولاً از نظر حرارتی پایدار هستند و در منطقه وسیعی از غلظت‌های شکل‌دهنده شیشه تشکیل می‌شوند.

از زمان اولین نمایش عمل لیزری یون های در شیشه تاج باریم ت تعداد زیادی کار منتشر شده بر روی شیشه های خاکی کمیاب برای لیزرهای نزدیک به چ نوری باند پهن انجام شده است.

تقویت کننده ها حسگرهای دمای لومینسانس با تبدیل بالا  و کاربردهای روشنایی حالت جامد علاوه بر این، چندین شیشه پیش ساز برای ساخت فیبرهای نوری که تابش مادون قرمز ساطع می کنند استفاده شد .

شیشه سرامیک های شفاف که به عنوان TGC شناخته می شوند، در داده های ادبیات به عنوان یک ماده مرکب جدید شناخته می شوند، با خواص کلی آنها بین کریستال ها و شیشه ها.

عملیات حرارتی یا تابش لیزر، تبدیل ساختاری از شیشه پیش ساز به شیشه-سرامیک شفاف با بلورهای اکسید یا فلوراید، معمولاً در مقیاس نانومتری را معرفی می کند یون‌های کمیاب به‌عنوان یون‌های فعال نوری، معمولاً در فازهای کریستالی ترکیب می‌شوند.

اخیراً، شیشه سرامیک ها برای تقویت کننده های نوری، دستگاه های فتوولتائیک، نمایشگرهای رنگی، محدود کننده های نوری و لیزرهای تصادفی مورد بررسی قرار گرفته اند این پدیده ها از نظر علمی و فناوری جالب و مهم هستند.

مطالعات سیستماتیک فرآیندهای آرامش تابشی و غیر تشعشعی و مکانیسم‌های آن‌ها بین یون‌های کمیاب زمین برای دانش در مورد شیشه‌های نوری، شیشه-سرامیک و سرامیک ضروری است.

این جنبه ها در این شماره ویژه، متعلق به بخش “سرامیک ها و شیشه های پیشرفته و کاربردی” ارائه و مورد بحث قرار گرفته است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.