صنعتگران بسیار ماهر بافندگی را نخ می‌کشند

ماشین بافندگی Axminster بیشترین تنوع رنگ را فراهم می کند، صنعتگران بسیار ماهر بافندگی را نخ می‌کشند، از وسط یک الگوی کشیده شده روی کاغذ چک شروع می کنند، به سمت لبه کار می کنند و برای هر تافت طرح، یک سر نخ را به یک قرقره می بندند.

اگر قرار است فرش 12 روفرشی مخمل ابریشم فوت عرض داشته باشد، باید چهار قرقره 3 فوتی با همان ترتیب رنگ پیچیده شود، نخ بریده شده و در براکت ها بسته می شود، همانطور که بافندگی کار می‌کند، هر بار یک براکت پایین می‌آید و رشته‌های نخ به سطح فرش وارد می‌شوند.

آنها بین رشته های تار گیر کرده و توسط پود محکم می شوند. انتهای نخ به سمت بالا چرخانده شده و توسط یک برش غول پیکر بریده می شود.

در هر سه فرآیند، نخ‌های پشتی دیده نشده روفرشی مخمل کشدار  عبارتند از پود (که در قالی‌بافی شات یا پرکننده نامیده می‌شود) جوت، زنجیره تار پنبه‌ای و نخ‌های پرکننده اضافی برای افزودن ضخامت و بدنه.

نخ حاصل از قرقره‌های غول‌پیکر با هوا از طریق لوله‌های  روفرشی کشدار ترک  پلاستیکی یا مسی به سوزن‌ها منتقل می‌شود، در سمت صورت فرش، نخ توسط قلابی که حلقه را تشکیل می دهد، گرفته می شود، برای شمع بریده شده، یک چاقوی کوچک در کنار هر قلاب حلقه را شکاف می دهد.

اکثر فرش‌هایی که امروزه به بازار عرضه می‌شوند به روش تافتینگ ساخته می‌شوند، در تافتینگ، یک پارچه پشتی از پیش بافته شده از طریق دستگاهی با سرعت بالا حرکت می‌کند، زیرا یک دسته از سوزن‌های غول‌پیکر، تافت‌های منفرد را وارد مواد می‌کنند.

لایه ای از لاتکس روی پشت فرش، الیاف را در جای خود قفل می کند، ممکن است برای افزایش پایداری و استحکام، یک پشتی بافته دوم اضافه شود، از طریق کنترل الکترونیکی تغذیه   روفرشی کشدار نخ و عمل سوزن، ارتفاع شمع ممکن است تغییر کند و الگوهای بافتی ایجاد کند.

 • منابع:
  1. rug and carpet
 • تبلیغات: 
  1. دیپلمه هایی که میلیاردر هستند | تحصیلات همه چیز نیست
  2. با کمبود جو که قیمت ها را افزایش داده حتما به بیماری خطر ناک مبتلا می شوید
  3. تاثیر تشک خوب در کنترل حافظه خود را جدی بگیرید
  4. راه های استفاده از انواع سبزی خشک در غذا

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.