ضخامت پارچه حریر

پارچه حریر به دلیل کمیاب بودن نسبی، درخشندگی منحصر به فرد، نرمی و ظروف آن، طی هزاران سال به عنوان با ارزش ترین و با ارزش ترین الیاف موجود در نظر گرفته شده است. گرایش‌های مد اخیر به سمت لباس‌های طبیعی تغییر کرده است، که منجر به افزایش تقاضا برای پارچه‌های حریر، به‌ویژه مقالات چاپی شده است. برآورد دقیق چاپ شده دشوار است، اما ارقام در منطقه 150 میلیون متر مربع از ترتیب درستی هستند. در مقایسه با سایر الیاف، چاپ تخلیه سهم بسیار بیشتری از تولید را دارد .

پارچه  با عصاره های رنگی زیره سبز یا دانه های زیره رنگ آمیزی شده بود، و اثر پیش از تراشیدن (اسید تانیک و نمک های فلزی مانند سولفات آلومینیوم پتاسیم، سولفات آهن، سولفات مس و غیره) به وضوح مشهود بود. در گرفتن سایه‌های عمیق‌تر با رنگ‌های مختلف به رنگ زرد/قهوه‌ای با خاصیت پایداری بهتر . از پوست  که معمولاً به عنوان درخت  شناخته می شود، برای رنگ آمیزی پارچه با استفاده از هر سه تکنیک رنگرزی استفاده می شد. نمونه های رنگ شده از نظر پایداری در برابر شستشو، نور و مالش عملکرد رضایت بخشی از خود نشان دادند.

هنگامی که نخ حریر با رنگ طبیعی لاک (اسید لاکائیک) رنگ می شد، میل ترکیبی رنگ به دمای رنگرزی وابستگی منفی نشان داد. عصاره برگ  مورد استفاده به عنوان یک ماده خشک کننده، جذب رنگ لاک را به دلیل افزایش جاذبه بین اسید لاکائیک و سطوح افزایش داد . مطالعات مشابهی با استفاده از رنگ لاک و موادی مانند ممسیلون، تمرهندی، اسید فرمیک، اسید استیک، اسید تارتاریک و آلوم نیز انجام شد. نتایج نشان می‌دهد که ویژگی‌های عملکردی نخ  رنگ‌شده و رنگ‌ها بر اساس نوع ماده‌های مورد استفاده کنترل می‌شوند. تکنیک اولتراسوند برای رنگ آمیزی نخ های پشمی و همچنین پارچه کرپ مازاراتی و پارچه های پنبه ای با رنگدانه طبیعی استخراج شده از گل هالی هاک  استفاده شد. رنگرزی عمیق تر با رنگ هالی هاک به دلیل استفاده از دستگاه سونیکاتور به مدت 1 ساعت با خواص پایداری خوب در مقایسه با روش رنگرزی معمولی امکان پذیر بود.

مدل بلوز با پارچه مازاراتی

 

از نظر تجاری، پارچه یا محصولی با مراقبت آسان، پارچه یا محصولی است که در حین استفاده به راحتی چروک نمی‌شود، قابل شستشو است و برای بازیابی ظاهر اولیه خود نیازی به اتو یا حداقل اتو ندارد. علاوه بر این، راحتی سنتی، دسته، بافت، پارچه و رنگ محصول نباید تحت تأثیر قرار گیرد. از نظر فنی، یک روکش با مراقبت آسان، مقاومت پارچه را در برابر چروک شدن و بازیابی آن بدون هیچ گونه تأثیر نامطلوبی بر سایر ویژگی‌های ذاتی پارچه افزایش می‌دهد. مقاومت در برابر چین و چروک بستگی به سفتی دارد و بازیابی از چین بستگی به کشسانی دارد (مارش، 1962). در بازار امروز، محصولات مراقبت آسان تقریباً برای تمام مواد لباس قابل استفاده هستند. در تکمیل ، شکافی در بازار برای محصولی وجود دارد که می‌تواند ویژگی‌های مراقبت آسان واقعی را ایجاد کند.

توجه داشته باشید که قیمت پارچه بر اساس نوع پارچه تایین می شود، ویژگی های مراقبت آسان در مقایسه با پارچه های مصنوعی ناکافی است، بنابراین یک روکش خوب با بازیابی چین و چروک  برای کاملاً مطلوب است. برای دستیابی به این اثر از پیش میعانات رزینی مناسب استفاده می شود. این محصولات به گونه‌ای هستند که یا با یکدیگر واکنش نشان می‌دهند یا ستون فقرات فیبروئین را به هم متصل می‌کنند تا محصولات نامحلول در آب را تحت تأثیر گرما و کاتالیزورها تشکیل دهند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.