قیمت چای سبز جهان در سال جدید افزایش خواهد یافت

چای سبز جهان حاوی آنتی اکسیدان هایی به نام فلاونوئیدها است که در غذاهای گیاهی یافت می شود چای حاوی نوع خاصی از فلاونوئید به نام پلی فنول است که یکی از قوی ترین آنتی اکسیدان هاست.

آنتی اکسیدان ها به از بین بردن ترکیبات مخرب در بدن به نام رادیکال های آزاد کمک می کنند که با آسیب رساندن به پروتئین ها، DNA و لیپیدها، سلول های ما را بیش از حد بار می کنند الکل، سیگار و آلودگی همگی می توانند باعث افزایش سطح رادیکال های آزاد شوند.

جنیفر بومن می گوید: “به طور معمول، بدن می تواند رادیکال های آزاد را کنترل کند، اما اگر تعداد آنها بیش از حد باشد، بدن نمی تواند این رادیکال ها را حفظ کند.

چای سبز ممکن است به دلیل محتوای بالای فلاونوئید، که ممکن است آسیب اکسیداتیو به سلول ها را کاهش دهد، برای قلب سالم باشد” متخصص تغذیه قلب UCHealth. بومن می‌گوید: «چای همچنین ممکن است با مهار لخته‌های خون، آرامش رگ‌های خونی و بهبود سطح کلسترول از قلب محافظت کند.

مزایای سلامتی نوشیدن چای های مختلف ممکن است کمی متفاوت باشد چای سیاه معمولا دارای بالاترین میزان کافئین است و می تواند خطر سکته مغزی را کاهش دهد و چای سفید قوی ترین خواص ضد سرطانی را دارد.

چای سبز اغلب دارای بالاترین غلظت پلی فنول است و ممکن است با رشد برخی سرطان ها تداخل کند، خطر ابتلا به اختلالات عصبی مانند بیماری آلزایمر را کاهش دهد، خطر سکته مغزی را کاهش دهد و کلسترول را بهبود بخشد.

چای سبز همچنین دارای ویتامین K بیشتری در مقایسه با انواع دیگر چای است بومن گفت: برخی از داروها نیاز به مصرف کم تا متوسط ​​ویتامین K دارند تا از تداخلات نامطلوب جلوگیری شود.

بنابراین مهم است که اگر از دارویی مانند این استفاده می کنید، با پزشک خود در مورد اینکه کدام چای برای شما بهتر است صحبت کنید.

یکی دیگر از مزایای سلامتی نوشیدن چای، هر نوع چای، این است که کالری، سدیم، شکر و چربی ندارد این یک نوشیدنی عالی برای کسانی است که مراقب وزن خود هستند یا سعی در کاهش وزن دارند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.