کلاه خنک کننده شیمی درمانی که موجب بهبود بیماری پیرزن ایرلندی شد

رنگ کلاه خنک کننده شیمی درمانی با رنگ کلاه جراحی پرستار متفاوت است به طور کلی رنگ سبز برای پرستاران است، در حالی که رنگ های آبی و سفید به ترتیب نشان دهنده جراح و بیهوشی است.

به طور خاص، دو دلیل وجود دارد که چرا جراحان از کلاه جراحی استفاده می کنند در بسیاری از مواقع، خطر کوتاه شدن یا کندن موهای جراح توسط ابزارهای جراحی وجود دارد و مهمتر از آن، مو می تواند ناحیه استریل اتاق عمل یا بدن در معرض دید بیمار را آلوده کند.

بنابراین، کلاه های جراحی نقش دوگانه محافظت از مو و جلوگیری از آلوده شدن یا آلوده شدن ناحیه استریل را دارند.

از این رو، استفاده از کلاه جراحی در حین عمل برای جراحان و سایر کادر پزشکی در اکثر بیمارستان ها توصیه می شود و در واقع اجباری است.

یکی از جذاب‌ترین بحث‌هایی که در حال حاضر در دنیای پزشکی مطرح است این است که کدام یک از کلاه‌های اسکراب بازار کلاه جراحی بهتر است کلاه جراحی پارچه‌ای یا کلاه بوفه در حالی که کلاه‌های شیمی درمانی قسمتی از گوش و پشت سر را آشکار می‌کنند.

کلاه‌های بوفه کلاه‌هایی هستند که از پلی‌استر ساخته شده‌اند و بدون اینکه هیچ بخشی از گوش یا سر در معرض دید قرار نگیرند، سر را به‌طور کامل می‌پوشانند.

دلیل اصلی شروع این بحث این بود که کالج جراحان آمریکا دستورالعمل‌هایی را صادر کرد که در آن کلاه‌های جراحی پارچه‌ای را توصیه می‌کرد، در حالی که انجمن پرستاران ثبت‌شده بعد از عمل استفاده از کلاه‌های بوفه را در اتاق‌های عمل توصیه می‌کرد.

به منظور آرام کردن بحث ها، چندین آزمایش توسط دانشگاه ها، مؤسسات تحقیقاتی و کالج های مختلف انجام شد در حالی که برخی از موسسات مانند دپارتمان پرستاری، کالج نورث وسترن، آیووا استفاده از کلاه های جراحی پارچه ای را توصیه می کردند، موسسات دیگر دریافتند که کلاه بوفه در دستیابی به اهداف مورد نظر بهتر است.

این بحث به طور موقت توسط یک مقاله تحقیقاتی منتشر شده در کتابخانه ملی پزشکی متوقف شده است که بیان می کند هیچ یک از کلاهک های شیمی درمانی برتری در کاهش عفونت محل جراحی (SSI) نسبت به دیگری نشان نداده است، به این معنی که هر دو به یک اندازه خوب هستند.

در جلوگیری از آلودگی اتاق های عمل استریل با این حال، بسیاری از مؤسسات مشهور هنوز نتایج خود را منتشر نکرده اند و مطمئناً این بحث پس از انتشار نتایج یک بار دیگر شعله ور می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.